Хостинг снова требует денег :( Помоги нам, чтобы мы могли работать дальше!

Dargaud


Об издателе:

Связанные книги

Последние обзоры связанных книг

«Катанга завжди славилася найманцями. Власне, Катанга була “створена” найманцем...» - саме ці слова починають наше знайомство з твором. Це банде десіне засноване на реальних історичних подіях, які відбувалися на території сучасної Демократичної Республіки Конго.

Більше того, ці події є одним із факторів, які схилили видавця придбати ліцензію саме на цей БД.

Якщо не вдаватися у деталі, то ситуація виглядає наступним чином…
У 1960 році держава Конґо отримала незалежність від Бельгії (процес деколонізації Африки). Представники Бельгії, разом із місцевими політичними акторами та шахтарськими магнатами вирішили утворити окрему державу Катанга, по-нашому - “народну республіку”. До цього вони залучили колишніх військових, найманців та інших "іхтамнетів".

Якщо абстрагуватися - це хороша основа для мальсторії.

 

 

Події першого тому з трьох зосереджені навколо початку Конголезької кризи 1961-го року. Головних героїв двоє.
Перший - це тубілець Шарлі, який служить у маєтку одного з багатіїв, чия родина поспіхом тікає з країни. На перший погляд Шарлі - простий хлоп, але він далеко не такий дурний, як здається, адже просто вижити для нього означає програти. Тому, оскільки стабільність у його житті добігла кінця, Шарлі зважується на рішучі та жорстокі кроки.
Другий - офіцер-найманець Фелікс Кантор, ветеран війн у Індокитаї та Алжирі. Фелікс у житті навчився добре воювати, тому його тягне у зони конфлікту. Його рішення не змінює навіть кохана жінка. Отож, залучившись підтримкою друзів та знайомих вояків та промимривши “До біса, нехай Африка”, Фелікс прямує до Катанґи, аби вишколити солдат новоствореної республіки та відбити гірничі підприємства у Конґо.

 

Цікавих другорядних персонажів у цьому творі вистачає, але з ними ми вам пропонуємо ознайомитися самостійно.

 

Сама історія доросла. жорстока, але цікава, бо здається правдоподібною і чесною. Це не дивує, бо, як зазначили представники видавництва, твір хоча і є вигадкою, яка вільно маніпулює фактами, при більш детальному вивченні історичних матеріалів знайти великі розбіжності з достовірними історичними даними - важко.

 

Загальне враження:

В “Катанзі” прекрасно все і те як намальоване місцеве населення і сама історія, і мотиви персонажів, і характери кожного хто нам зустрічається у мальсторії.

 

Ми неодмінно чекаємо на продовження.

Впечатления: 9.3

Иногда я представляю себе, как "онажемать" покупает второй том историй про кота своему напослушному чаду. А потом с истерикой возвращает его продавцу. "Блэксад" можно смело заставлять читать тех, кто считает, что все нарисованное со спичбабблами - априори для детей. Пускай выкручиваются, как детям пояснить за коммунизм, расизм и тяжелые наркотики.
А сабж - сабж замечательный. Меняет стилистику от одной части к другой, старается запутать, умело поражает работой художника. Оба тома "Блэксада" в обязательном порядке должны быть у каждого почитателя графических романов.

 

Впечатления: 9.3

Без лишних слов - шедевр. Читается Блэксэд на одном дыхании, это мой первый недетский комикс, который запал мне в душу своей жестокой мрачностью и реалистичностью. Данная книга стоит своих денег, совсем не жалко потратить их на такой интересный, динамичный и интригующий сюжет.

Издательство тоже постаралось. Азбука напечатала комикс в твердом, приятном на ощупь формате, рисунок не потеряь своего качества. В общем, это достойная книга, которая может украсить любую полку , которую приятно перечитывать и после которой начинаешь размышлять о том, что вообще происходит с миром.

Ждёмс Амарилло)))

Впечатления: 8.7