Хостинг снова требует денег :( Помоги нам, чтобы мы могли работать дальше!

Максим Богдановський

Дата рождения:

Об авторе:

Связанные книги

Последние обзоры связанных книг

21:37 27/12/2018 от Bogun
к "Княжа воля"

Цей допис, курво, дався мені дуже нелегко сьогодні. Вже втретє його набираю, а чи то фейсбук, чи то клятий хром його вже двічі тер, і нема певності що не потре втретє. То ж я, ледь стримуючи мат, набираю все заново, доки більшість з вас перетравлює все пережите сьогодні на ККУ. Але досить мови ні про що. Перейдемо до суті.
Вперше почувши про Княжу Волю, я скептично подумав: “Камон, пацани, це ж Воля!”. Всі ми пам’ятаємо їхню промокампанію і те що вишло. Це ж був ніби Стіжок з ВорКрафту (Олексій Гаваньчук (Alex Havanchuk) поправить, якщо я не правильно назвав його українською). Але що мене все ж змусило подивитись на новий проект від цієї спільноти, так це те, що вони без сорому називали проект дитячим. А на фоні того, що все ком’юніті і самі видавці намагалися відмазатися від тавра несерйозного чтива, а знайти дитячі мальописи окрім Смурфів було важко, це виглядало чимось незвичним. Тим більше, цей крок був досить логічним, адже діти це майбутні поціновувачі дев’ятого мистецтва, і потрібно їх привчати до нього з дитинства.
Історія виявилася доволі звичайною по своїй суті. Типічна паті в данж: Бард, пріст, ДД і танк (вибачте за мою ігрову говірку). Вони прямують до своєї цілі, керуючись древнім, або не дуже, пророцтвом, рятувати когось чи щось, від когось, чогось, а їм по дорозі буде заважати негідник, хоч і не дуже могутній, проте достатньо підступний. Штампів досить немало, проте, як казав батечко Лукас: штампи існують, банально тому що вони працюють. Так і цього разу, вони на мене спрацювали, завдяки сеттингу, який дозволив занурились в світ, який був навколо.


Проблеми були і з розташуванням деяких панелей на парі сторінок. Як їх читати, я і досі не знаю. Хоча виглядає красиво та симетрично
А от малюнок все ж різав око. В першу чергу відволікали очі, які були ніби скляні, через що не вірилось, що хом’яки живі. Не знаю в чому проблема, я не маляр, на відміну від Максима Богдановського, але все ж мені здається, що тут щось не те. Також на малюнках ну дуууже багато штриховки, особливо на хом’яках. Через це вони видаються темними плямами на фоні світлих полів та вод... До речі про бекґраунд... Фони дуже пусті через що нема відчуття літнього тепла чи свіжості річки, а тільки холод самотності. І якщо в першому акті це до місця, тому що ховрахи (А ховрахи і хом’яки це одне і те ж чи ні?) в покинутому залі, то далі це не дуже актуально. Тим більше, що це заважає уявити ціле місто пухнастих жителів. Враження ніби їх не більше десятка... Хоча якщо вони жеруть своїх дітей як і домашні, то нічого дивного, в принципі. Але разом з тим, сторінки з легендою зроблені своєрідно. Такий цілий комікс не читав би, звичайно, але от таке вкраплення - дуже в тему, мені сподобалось. Також сама хуманізація звіряток проведена була чудово. В них вгадувались різні особистості, також яскраво виражені риси жителів Русі, але разом з тим вони залишались тваринками. Ну і невеликі дрібниці, такі як залишки людської цивілізації вплетені в культуру хом’яків, в мене викликали захват, але їх мало. Треба збільшити їх кількість.
Щодо самого видання - нічого особливого сказати не можу. Таке ж як і Воля, тільки повністю квадратне. Історична довідка була цікавою, навіть щось для себе нове знайшов. Обкладинка така ж тонка, але і розмір коміксу не дозволяв зробити товщу, напевне. От тільки форзац повторював малюнок з обкладинки, що не дуже мені зайшло. Можна було щось і оригінальніше придумати. Точно так само як і з тильною стороною обкладинки. Повторювати ті ж самі малюнки, що були й в самому коміксі - такоє, як то кажуть. Можна було взяти або напрацювання до наступного тому, або інші роботи маляра та колориста. До речі, що на обкладинці виглядає чудово - так це робота над шрифтом.

p.s. По ходу у нас вже нема Асґардіан та Уґар, а тільки The Will Prod.
p.p.s. Княжа Воля все ж банально, і навіть сюжетне пояснення такої назви мене не переконало. Я розумію, бренд, всі діла, але я за оригінальність

Написано для Ukrainian Assembly Comix

Впечатления: 6.6
09:20 16/01/2018 от Bogun
к "ВОЛЯ: The WILL"

Воля - найболючіший удар від українських коміксів. Промо кампанія була на висоті, як люблять говорити, реклама схожа на рекламу. Творці які дійсно маюсь план на майбутнє, і кошти на це. Асґардіан закинув "Звитягу", і, наскільки мені відомо, відмовив декільком іншим проектам (не буду говорити, що вони були особливо перспективні, тому що далі одного випуску самостійно не пішли, але все ж), тому що всі потужності було направлено саме на Волю. Більше того, це був, мабуть, перший проект, у якого був свій продюсер, а не тільки сценарист, художник та видавець. Себто, як не глянь, а перспективно виглядав зі всіх сторін.
Постери виглядали дуже серйозно, навіть похмуро. Говорили що це серйозний проект, який націлений на серйозну аудиторію, де будуть історичні прототипи техніки, справжній одяг, захопливий сюжет.
Я мав щось запідозрити, вже коли почали з'являтись відомості про фільм, хоча самого коміксу не було ще й близько. Тобто, хто робить фільм по коміксу, який ще не створено? Чому вирішили що комікс буде на стільки успішним, що люди захочуть фільм, хоча ще нічого не готово? Тобто... Це ж жах як некрасиво виглядає...
Ну гаразд, досить передісторії. Перейдемо до самого коміксу. От я його отримав. Він був досить тоненьким, що було досить дивно, як на три цілі історії. Ще й історичні вставки (нічого проти не маю. Той же самий Єрмек Батир із Казахстану теж тонкий, але історія і малюнок дуже класні), Перша історія мені сподобалася найбільше. Вона виглядає най одноріднішою, і відповідає обкладинці (те що над нею працювало меньше всього людей дає свої плоди (я зокрема про сценарій)). Далі ж все пішло гірше: привиди, зомбі, катани, кунг-фу... Я все розумію, треш, сатира - це хороші жанри, які мають свою величезну фан базу, але ж, рекламуючи комікс, ви говорили про серйозну історію! Щось, що претендувало хоча б на якусь історичну достовірність! А потім: Кунг-фу-Груша! Ніндзя-Скоропад (хоча тут я чіпляюсь, насправді Гетьман з катаною після переговорів з Японією, так що тут насправді питань нема). Взяти ж того Патріота, він нам не втирав про серйозність, ні на що велике не претендував, і я його люблю всією душею. Взяти "Серед Овець", нічого не обіцяли, просто в двох словах про що буде історія - і відразу мало не культова річ, після прочитання. Не може людина видати відразу книгу, випускає по сінґлу. І я вважаю що це чудово, треба свої сили тверезо оцінювати (хоча відверто кажучи, я їх не дуже люблю. Я за харди). Натомість же, у нас три абсолютно не пов'язані між собою історії. Різне абсолютно все, стиль, темп, малюнок, персонажі. 1) Шпигунський бойовик 2) Політична сатира яка перейшла в фантастику 3) Відвертий трешачок. Будь яку історію я прочитав би з задоволенням, якби очікував на неї, але натомість, ближче всього до того що обіцяти була перша історія, але ж курво, Кривоноса в інших історіях нема. Агнєшка в цій же історії дуже мало себе показала. А в третій її теж нема. Гетьман Скоропадський в першому випуску і другому виглядає по різному. (Я розумію, різні художники, але невже не можна було домовитись про те, лисий він чи ні, якого хріна?)
Єдине що відповідає сподіванням, це техніка і костюми, як пообіцяли, так і представили, все дуже детально. Але в цьому немає сенсу, коли історія тобі не цікава, і нема персонажа, про якого тобі цікаво читати. Тобто вони можуть бути, у Агшєшки і Кривоноса є потенціал, але який в ньому сенс, якщо більше сторінок і історії дали зомбі і привидам?
Нарешті підсумую... Чи отримав я задоволення? Ні. Я розчарований. Чи придбаю я другий том? Так. Я все ще вірю в проект, хоча б тому, що над ним (ніби як) працює знову Олексій Бондаренко, і історія вже буде цілісною, що показує, що роботу над помилками проведено. Але все ж, я категорично не розумію, що такого культового саме в даній книзі, і чому навкруги стільки хайпу. Проект має потенціал, але саме перший том надто переоцінений на даний момент.

Такі високі бали тільки через те, що мені припала до душі історія Бондаренка (перша).

p.s. таки Агнєшка няша, цілком може бути достойною суперницею багатьом анімешкам.

Впечатления: 5.0

Отлично, но не в цвете. Эх...

Впечатления: 8.6