Хостинг снова требует денег :( Помоги нам, чтобы мы могли работать дальше!

Обзор книги "Княжа воля" Автор: Bogun 21:37 27/12/2018

6.6

Обзоров: 30

Книг: 209

Чтобы добавить книгу в желаемое или на свою полку, зарегистрируйтесь или авторизуйтесь используя меню в шапке сайта.

Цей допис, курво, дався мені дуже нелегко сьогодні. Вже втретє його набираю, а чи то фейсбук, чи то клятий хром його вже двічі тер, і нема певності що не потре втретє. То ж я, ледь стримуючи мат, набираю все заново, доки більшість з вас перетравлює все пережите сьогодні на ККУ. Але досить мови ні про що. Перейдемо до суті.
Вперше почувши про Княжу Волю, я скептично подумав: “Камон, пацани, це ж Воля!”. Всі ми пам’ятаємо їхню промокампанію і те що вишло. Це ж був ніби Стіжок з ВорКрафту (Олексій Гаваньчук (Alex Havanchuk) поправить, якщо я не правильно назвав його українською). Але що мене все ж змусило подивитись на новий проект від цієї спільноти, так це те, що вони без сорому називали проект дитячим. А на фоні того, що все ком’юніті і самі видавці намагалися відмазатися від тавра несерйозного чтива, а знайти дитячі мальописи окрім Смурфів було важко, це виглядало чимось незвичним. Тим більше, цей крок був досить логічним, адже діти це майбутні поціновувачі дев’ятого мистецтва, і потрібно їх привчати до нього з дитинства.
Історія виявилася доволі звичайною по своїй суті. Типічна паті в данж: Бард, пріст, ДД і танк (вибачте за мою ігрову говірку). Вони прямують до своєї цілі, керуючись древнім, або не дуже, пророцтвом, рятувати когось чи щось, від когось, чогось, а їм по дорозі буде заважати негідник, хоч і не дуже могутній, проте достатньо підступний. Штампів досить немало, проте, як казав батечко Лукас: штампи існують, банально тому що вони працюють. Так і цього разу, вони на мене спрацювали, завдяки сеттингу, який дозволив занурились в світ, який був навколо.


Проблеми були і з розташуванням деяких панелей на парі сторінок. Як їх читати, я і досі не знаю. Хоча виглядає красиво та симетрично
А от малюнок все ж різав око. В першу чергу відволікали очі, які були ніби скляні, через що не вірилось, що хом’яки живі. Не знаю в чому проблема, я не маляр, на відміну від Максима Богдановського, але все ж мені здається, що тут щось не те. Також на малюнках ну дуууже багато штриховки, особливо на хом’яках. Через це вони видаються темними плямами на фоні світлих полів та вод... До речі про бекґраунд... Фони дуже пусті через що нема відчуття літнього тепла чи свіжості річки, а тільки холод самотності. І якщо в першому акті це до місця, тому що ховрахи (А ховрахи і хом’яки це одне і те ж чи ні?) в покинутому залі, то далі це не дуже актуально. Тим більше, що це заважає уявити ціле місто пухнастих жителів. Враження ніби їх не більше десятка... Хоча якщо вони жеруть своїх дітей як і домашні, то нічого дивного, в принципі. Але разом з тим, сторінки з легендою зроблені своєрідно. Такий цілий комікс не читав би, звичайно, але от таке вкраплення - дуже в тему, мені сподобалось. Також сама хуманізація звіряток проведена була чудово. В них вгадувались різні особистості, також яскраво виражені риси жителів Русі, але разом з тим вони залишались тваринками. Ну і невеликі дрібниці, такі як залишки людської цивілізації вплетені в культуру хом’яків, в мене викликали захват, але їх мало. Треба збільшити їх кількість.
Щодо самого видання - нічого особливого сказати не можу. Таке ж як і Воля, тільки повністю квадратне. Історична довідка була цікавою, навіть щось для себе нове знайшов. Обкладинка така ж тонка, але і розмір коміксу не дозволяв зробити товщу, напевне. От тільки форзац повторював малюнок з обкладинки, що не дуже мені зайшло. Можна було щось і оригінальніше придумати. Точно так само як і з тильною стороною обкладинки. Повторювати ті ж самі малюнки, що були й в самому коміксі - такоє, як то кажуть. Можна було взяти або напрацювання до наступного тому, або інші роботи маляра та колориста. До речі, що на обкладинці виглядає чудово - так це робота над шрифтом.

p.s. По ходу у нас вже нема Асґардіан та Уґар, а тільки The Will Prod.
p.p.s. Княжа Воля все ж банально, і навіть сюжетне пояснення такої назви мене не переконало. Я розумію, бренд, всі діла, але я за оригінальність

Написано для Ukrainian Assembly Comix

(1)  / (0)