Хостинг снова требует денег :( Помоги нам, чтобы мы могли работать дальше!

Обзор книги "ВОЛЯ: The WILL" Автор: Bogun 09:20 16/01/2018

5.0

Обзоров: 30

Книг: 209

Чтобы добавить книгу в желаемое или на свою полку, зарегистрируйтесь или авторизуйтесь используя меню в шапке сайта.

Воля - найболючіший удар від українських коміксів. Промо кампанія була на висоті, як люблять говорити, реклама схожа на рекламу. Творці які дійсно маюсь план на майбутнє, і кошти на це. Асґардіан закинув "Звитягу", і, наскільки мені відомо, відмовив декільком іншим проектам (не буду говорити, що вони були особливо перспективні, тому що далі одного випуску самостійно не пішли, але все ж), тому що всі потужності було направлено саме на Волю. Більше того, це був, мабуть, перший проект, у якого був свій продюсер, а не тільки сценарист, художник та видавець. Себто, як не глянь, а перспективно виглядав зі всіх сторін.
Постери виглядали дуже серйозно, навіть похмуро. Говорили що це серйозний проект, який націлений на серйозну аудиторію, де будуть історичні прототипи техніки, справжній одяг, захопливий сюжет.
Я мав щось запідозрити, вже коли почали з'являтись відомості про фільм, хоча самого коміксу не було ще й близько. Тобто, хто робить фільм по коміксу, який ще не створено? Чому вирішили що комікс буде на стільки успішним, що люди захочуть фільм, хоча ще нічого не готово? Тобто... Це ж жах як некрасиво виглядає...
Ну гаразд, досить передісторії. Перейдемо до самого коміксу. От я його отримав. Він був досить тоненьким, що було досить дивно, як на три цілі історії. Ще й історичні вставки (нічого проти не маю. Той же самий Єрмек Батир із Казахстану теж тонкий, але історія і малюнок дуже класні), Перша історія мені сподобалася найбільше. Вона виглядає най одноріднішою, і відповідає обкладинці (те що над нею працювало меньше всього людей дає свої плоди (я зокрема про сценарій)). Далі ж все пішло гірше: привиди, зомбі, катани, кунг-фу... Я все розумію, треш, сатира - це хороші жанри, які мають свою величезну фан базу, але ж, рекламуючи комікс, ви говорили про серйозну історію! Щось, що претендувало хоча б на якусь історичну достовірність! А потім: Кунг-фу-Груша! Ніндзя-Скоропад (хоча тут я чіпляюсь, насправді Гетьман з катаною після переговорів з Японією, так що тут насправді питань нема). Взяти ж того Патріота, він нам не втирав про серйозність, ні на що велике не претендував, і я його люблю всією душею. Взяти "Серед Овець", нічого не обіцяли, просто в двох словах про що буде історія - і відразу мало не культова річ, після прочитання. Не може людина видати відразу книгу, випускає по сінґлу. І я вважаю що це чудово, треба свої сили тверезо оцінювати (хоча відверто кажучи, я їх не дуже люблю. Я за харди). Натомість же, у нас три абсолютно не пов'язані між собою історії. Різне абсолютно все, стиль, темп, малюнок, персонажі. 1) Шпигунський бойовик 2) Політична сатира яка перейшла в фантастику 3) Відвертий трешачок. Будь яку історію я прочитав би з задоволенням, якби очікував на неї, але натомість, ближче всього до того що обіцяти була перша історія, але ж курво, Кривоноса в інших історіях нема. Агнєшка в цій же історії дуже мало себе показала. А в третій її теж нема. Гетьман Скоропадський в першому випуску і другому виглядає по різному. (Я розумію, різні художники, але невже не можна було домовитись про те, лисий він чи ні, якого хріна?)
Єдине що відповідає сподіванням, це техніка і костюми, як пообіцяли, так і представили, все дуже детально. Але в цьому немає сенсу, коли історія тобі не цікава, і нема персонажа, про якого тобі цікаво читати. Тобто вони можуть бути, у Агшєшки і Кривоноса є потенціал, але який в ньому сенс, якщо більше сторінок і історії дали зомбі і привидам?
Нарешті підсумую... Чи отримав я задоволення? Ні. Я розчарований. Чи придбаю я другий том? Так. Я все ще вірю в проект, хоча б тому, що над ним (ніби як) працює знову Олексій Бондаренко, і історія вже буде цілісною, що показує, що роботу над помилками проведено. Але все ж, я категорично не розумію, що такого культового саме в даній книзі, і чому навкруги стільки хайпу. Проект має потенціал, але саме перший том надто переоцінений на даний момент.

Такі високі бали тільки через те, що мені припала до душі історія Бондаренка (перша).

p.s. таки Агнєшка няша, цілком може бути достойною суперницею багатьом анімешкам.

(4)  / (0)