Нет какой-то книги? Добавьте её! Так вы поможете себе и другим пользователям!

UA comics


Об издателе:

Связанные книги

Последние обзоры связанных книг

"Сага..." була випущена UAComics ще в 2017 році, але не здобула якоїсь великої популярності і не відомо, чи вийде продовження цієї історії. Що ж воно таке? Сюжет досить пристойний, але він короткий. Це такий собі класичний похід вікінгів до далекої та небезпечної цілі. Але... ех... скільки ж раз це "але" заважало мені під час читання.

Об'єму випуску цього коміксу мало щоб початково поринути в історію і більш-менш цілісно познайомитися з головними персонажами. Це виглядає наче обережна проба пера, а не заявка на довгу, брутальну та героїчну історію про похід вікінгів, де виживуть тільки найкращі та найгероїчніші. Багато натяків на епічний похід, але як же мало конкретики.

Потенціал у історії є, але треба вказати речі, які заважають просто сісти і спокійно зануритися в історію.

- Є біда зі шрифтами на деяких сторінках видання, іноді вони сильно вибиваються з загальної стилістики.

- Не вистачає деталізації у багатьох сценах. На мою думку тема Скандинавії та вікінгів дуже сильно залежить від візуального ряду. Дуже хочеться щоб в кадрі було більш детальніше показано зброю, спорядження, меблі, крам та й просто деталізовані емоції на обличчях героїв.

- Частенько художник економить на пропрацювані заднього фону в кадрах, і це засмучує. Сцени шторму, що трощить кораблі, та битви хотілося бачити у більш деталізованому виді, адже це ключові та видовищні моменти пригоди. Дуже не вистачало графічного зображення звуків, атмосфера значно втрачала без такого елемента - грім гримить, хвилі накочуються на корабель, дзвенить зброя і кричать воїни - а відображення цих звуків фактично немає.

Титульна сторінка, яка за ідеєю повинна бути максимально деталізованою та репрезентативною для читача, теж, на жаль, не витискує все зі своїх можливостей - знову ж таки хочеться бачити на ній більше деталей (промальоване спорядження воїна, каміння на передньому плані).

Не дивлячись на всі згадані негаразди я сподіваюся на продовження "Саги...". Потенціал у коміксу є, але невідомо чи візьмуться автори за продовження. Сумно буде якщо "Сага..." залишиться черговим коміксом який не пішов далі першого випуску. Я ж, у свою чергу, вірю в покращену другу частину.

 

Впечатления: 7.4
19:51 07/04/2019 от Bogun
к "В землю. №1"

Ну ось нарешті я отримав свій примірник «В Землю». І що ж про нього можна сказати? Та, в принципі, багато чого і одночасно нема чого.
Перше, що кидається в око, це якість друку... Так уже не одноразово говорилось, навіть автором, що друк неякісний, але і я скажу пару слів. Як би це боляче не було, але друк поганий. Новенький примірник, який я отримав, вже мав вигляд ніби декілька місяців активно ходив по руках і читався, через що фарба затерлася. І такий вигляд був не тільки у обкладинки, а й в середині. Хоча не тільки якість друку мені тут не припало до душі, а й сам стиль розфарбовування.
Кольори через друк дуже тьмяні та не виразні, і судячи з профарбовки панелей, так не повинно бути. Це все дефекти в роботі друкарні, бо судячи зі всього, барви повинні бути ядучо яскраві. Що ще сказати? Шрифт, яким писався текст, мені не зайшов. Можливо, не завадило б зробити окремий стиль для думок і окремий для реплік. Але прийшлося до смаку, що в кінці були анонси майбутніх проектів видавництва, особливо «Безіменних», так як новин про них малувато. Добре, що не забувають. Ах ще... Дуже не вистачало звуків. Чому у нас так не люблять звуки?
Малюнок мені не зайшов в підсумку. Були кадри і речі, які сподобались. Тим більше, сценарист Ігор Штанько говорив, що йому малюнок дуже подобається, і він сам не хоче, щоб до його історії відносилися надто серйозно, і малюнок цьому сприяє. Але я кажу з точки зору читача, і все ж моя душа бажала чогось більш серйозного. Стиль малюнку дуже схожий на газетні комедійні стріпи в одну-дві панелі. А також інколи не вистачає динаміки. До того ж не розумію, чому в коміксі така кількість ядучих кольорів при фарбуванні. Через них виникли не дуже приємні асоціації з українським мультфільмом Бабай (2014). З плюсів малюнку можу виділити той факт, що психоделічний тріп, який нас застає в середині історії, передано дуже добре. Я прям проникся. Чимось нагадало моменти з гри Far Cry Primal, коли проходимо місії в шкурах різних тварин. А також похмуру атмосферу першої половини історії, коли окрім червоного кольору не було інших ядучих кольорів, які б збивали з заданого настрою.
А от історія - це те, що мене більше всього підкупило. І якщо я відкриваючи комікс з нетерпінням ждав обіцяних міфічних істот, містики та зомбаків, то коли їх отримав, то навіть розчарувався. Нуарна атмосфера історії і муки героя надавали відчуття психологічного трилеру, коли незрозуміло, чи це все вигадки хворого мозку, чи справді привиди. Тим більше зустріч зі старими знайомими та історія про безчинства на Чорній Раді - це все підтримувало загадковість та недосказаність. І мені відверто хотілося, щоб автор продовжував гнути цю загадковість, дозволяючи сумнівам й надалі супроводжувати читача. Згадайте тих же «Вікінгів», які так популярні. Ми з першого сезону маємо натяки на невелику містику чи відьмацтво, Але ось четвертий сезон, а точної відповіді так і нема, що тільки йде в плюс серіалу, як на мене. Але разом з тим, історія помсти «В Землю» все ж продовжує мене цікавити, то ж я чекаю на продовження з нетерпінням. А ще на перевидання цього випуску, але в нормальній якості. Воно того варте.
Ну і подарунок за передзамовлення. Мені сподобався цей штандарт, атмосферненько. Особливо те, що примірник був в нього замотаний. Респект. Шкода правда, що не було зав’язок, щоб його кудись пришпилити, чи деревка зверху, щоб за нього прив’язати.

p.s. Розташування панелей та фони між ними - то дуже круто, видно як автори намагались використати наданий простір по повній. Шкода, що друкарня на то вирішила забити.

Написано для Ukrainian Assembly Comix

Впечатления: 6.8

Знайомство з цим коміксом у мене розпочалося дуже давно, ще в нього було не більше двох випусків і сайт. На той час мені були невідомі наші автори графічної прози, та і проектів було не так багато, напевне тільки бачив декілька випусків тоді ще веб коміксу “Троє проти зла”, і мене це зачепило, що, виявляється, є якийсь український комікс, і ми таки кудись рухаємось на цьому полі, а не стоїмо на місці.
Проте, з того часу трапилось багато всього, у нас з’явилось декілька видавництв, плеяда авторів, фестивалі влаштовують скандали, та з’являються закордонні ліцензії. Багато чого змінилося, і от, нарешті, видались Хроніки. Загалом я був радий за його творців, а також радів що ЮАкомікс знайшли новий проект, тому що так сталось, що з деким з них я знайомий особисто. Ото ж, як пішло передзамовлення на цю потенційну лінійку коміксів, я не зміг оминути її, і підписався на це діло.
Ну що ж, по перше, бонуси за передзамовлення були дуже щедрими, і це, відверто кажучи, дуже підкуповує.
Деякий час зайняло просто те, щоб роздивитись всі бонуси та “награтися” ними, а вже тільки згодом почав роздивлятися сам комікс. Цікаво виглядала газета, яка роздавалась, ніби як, на ККК (Київ КомікКон).
Щодо якості видання, нічого виокремити, на жаль, не можу, ті хто має комікси ТпЗ, Мор, Саркофаг, знають що там і як самі знатимуть. Хто не стикався: папір глянцевий, хоча трохи тонкуватий, обкладинка матова, приємна на дотик, мінус - після першого ж прочитання, обкладинка починає з'їжджати набік, як у багаточитанних книжках. Але так як комікс не дуже товстий, то це ледь помітно.
В середині по наповненню все доволі різнопланово, завдяки додатковим матеріалам, є інформація про творців коміксу, про співпрацю з антикорупційними організаціями. Також автори додали декілька скетчів та короткий опис головних діючих осіб. І якщо попередні пункти мені цілком були цікаві, то от останній не дуже вписується в хороший твір, адже описувати і розповідати про героїв потрібно в самій історії, а не на окремо виділеній сторінці.
Щодо історії... Не дивлячись на всю мою любов до проекту, вона далеко не така різноступенева, глибока та цікава, як хотілось би. Все доволі просто, дії прямі, інколи не дуже продумані. Цілі та дії головних героїв не надто далекоглядні. Їхні плани не передбачають наслідків, та мотивація занадто клішована. І я сказав би, що це все немає значення, адже ми почали рухатись нарешті вперед, але, на даному етапі, комікси у нас в країні вже не екзотика яку потрібно підтримувати, щоб дати поштовх на майбутнє, а щось таке, чому потрібно рости якісно і виходити на масовий ринок, а для цього потрібно вже щось більше, ніж просто спроба.
Ну і на останок малюнок... Як не парадоксально, але з початку малюнок хороший, якісний, як на мій не дуже спокушений смак, панелі розташовано добре та без геометрії, що дає розповіді виглядати живіше. Але в середині коміксу, як я розумію, маляр змінюється і тому стиль також стає інший, я б сказав, гірший. Дуже помітно по самому малюнку, що, або досвід, або майстерність недостатньо хороші, щоб зрівнятись з попереднім автором. Обличчя і фігури грубіші, розташування панелей ніби шахова дошка, просте і невигадливе, що уже не так сприяє у заглиблення історії, і навіть деяких персонажів стає важче впізнавати. Але, на щастя, потім все повертається в норму.
У підсумку, хотілось би сказати, що комікс має право на існування, і я б навіть сказав що повинен розвиватись далі, хоча мені цікаво, що буде далі, після того як вони зроблять все що планували (А тими темпами якими все рухається, то це буде не дуже довго), адже, ніби як, плани у творців на довгу серію. І я б радив, якщо не купити цю книгу, (тим більше, що ціна помірна), то хоча б ознайомитись з коміксом на офіційному сайті, і тоді вже прийняти остаточне рішення.
Ваш monsignor Bogun

Написано для Ukrainian Assembly Comix

Впечатления: 7.2