Хостинг снова требует денег :( Помоги нам, чтобы мы могли работать дальше!

Lantsuta


Об издателе:

Связанные книги

Последние обзоры связанных книг

Цей комікс не дуже новий. Я не дуже ним цікавився. Але він ніби як відомий англомовній публіці, і якщо не видавався, то точно публікувався на західних ресурсах. Але нашій публіці він особливо не рекламувався, і особисто я про нього дізнався завдяки сарафанному радіо, тільки в 19 році. Хоча комікс був виданий ще в 18 році. І це я вважаю великою прикрістю, тому що комікс дуже цікавий. Тим більше, судячи зі всього, наукову фантастику у нас дуже люблять, а комікс намагається бути не просто фантастичним, а опиратись на щось наукове (я не дуже сильний в цих хитросплетіннях жанрів, то ж не можу твердо сказати, що це наукова фантастика, але для мене дуже схоже).
Ну і як завжди, перейдемо до пунктів.
Хоч в центрі історії у нас тільки один персонаж, але їх навколо дуже багато. Кожен має свій характер, несе щось своє в історію. Ніхто не здається баластом. А це дозволяє з цікавістю споглядати за всіма подіями, яких, здається, навіть забагато, як для такої короткої книги. Одразу нам представляють декілька осіб, і кожен з названих героїв отримав одразу свою ціль, або мотивацію, що дає зачіпку на майбутнє.
Сама історія не дуже церемониться з нами. Після короткого вступу, який нам тільки розказує основні положення ситуації в цьому світі, автор одразу ж кидає читача у вир подій. І це, наче 13 придибенцій, просто захоплює з головою. Читаючи в перше, я гарячково гортав сторінки одна за одною. Адже тут стільки загадок, стільки подій, і я, як будь яка людина, хочу дізнатись, чим же, мать його, закінчиться це все. Як герої будуть вибиратись з цієї дупи, в яку потрапили? Хто за всім стоїть? Хто входить в Фаетон? Загалом, сюжет цікавий і захопливий.
Але й без невеликих мінусів не обійшлось. По-перше, хоча світ і сетінг самостійний і авторський, але як і у Андрія Данковича в його Саркофазі, мені історія чомусь постійно щось нагадувала. Ніби я це вже десь бачив. В даному випадку я постійно згадував серіали Зоряний Шлях та Зоряна Брама. А по-друге, підвішено дуже багато рушниць. Буде дуже неприємно, якщо про них почнуть забувати по ходу історії. Ну і по третє, книга називається Фаетон, а самого Фаетону ми тут і не побачили. Так, я розумію, що це скоріше не мінуси, а просто зауваження, але ж не можу я тільки розхвалювати?
Щодо малюнку, то тут претензій я не можу висловити. Він хороший. Без чогось неординарного чи незвичного, але разом з тим і поганого абсолютно нічого немає. Що викликало захват - так це фарбування сторінок. Завдяки барвам які використовує Марія (Maria Lantsuta), ти майже з першого погляду можеш зрозуміти, де йде історія: в Протері, офісі місцевих копів або реальному світі. Це, я вважаю, однозначний плюс. Один із мінусів тут тільки в тому, що бабли з мовою, нажаль, не завжди вдало та зручно розташовані, що інколи викликало у мене при прочитанні дисонанс. Я, напевне, порадив би поспілкуватися на цю тему в паном В’ячеславом Ксенофонтовим. Ну і окреме місце в моєму серці зайняв домашній кролик під водою <3.
Якість видання, на жаль, не на висоті, але й не так погано як могло б бути. Проблеми я виявив тільки при зшиванні. Деякі блоки прямо розпадаються, а деякі навпаки, дуже щільно зшиті. Але знову ж таки, можливо я просто чіпляюся. За те ми в кінці маємо декілька малюнків, та скетчів від автора.

Впечатления: 8.2

Сьогодні я пишу про Фаетон. Том другий.
Не знаю, зможу я відтворити все вдруге, чи ні. Але принаймні спробую.
Другий том є логічним і послідовним продовженням першого. Темп розповіді трохи падає, але це йде історії тільки на користь. Тому що після відчаю, що відчувався в першій частині трилогії, нам треба все ж трохи перевести дух. Ми ж не мерки, які ведуть нас по розповіді. І не можемо витримати такий шалений темп.
Нас продовжують знайомити з героями, які ведуть розслідування. Авторка майстерно продовжує розвивати свій світ, вводячи нові елементи.
Хоч я сам і не великий любитель шукати в художніх творах алюзії на сьогодення чи якісь події з минувшини, і в школі завжди до цього відносився максимально скептично, але коли один з персонажів другого плану зустрівся зі старими ворогами (одні з сильніших злочинців цього Всесвіту), то було важко не провести аналогії між протертою та інтернетом. Та між тим, що трапилось в коміксі і гіпотетичним падінням інтернету. Важко було не задати собі питання: "А чи в нашому всесвіті такі ж любителі анархії і вільного інтернету змогли б так само зупинитись, щоб зберегти цей самий вільний Інтернет?" - Мені здається, що ні.
Але то таке. Малюнок нічим не поступається першій частині. Приємний, динамічний. Фантастичні речі зображені все так же оригінально, і я ними насолоджувався.
Видання чудове, якість на висоті. Проблем з хмаринками тексту, які помічав в першому томі, цього разу не було. Однак з сумнівного - часто в око впадають русизми. Можливо, це так було задумано, то ж не ставлю в мінус. Але якщо ні, то в перевидані треба було б поправити. Якщо помиляюсь, то вкажіть на це.
З приємного - після огляду на першу частину - пані Марія зав'язалася зі мною і, не дивлячись на мої протести, разом з передзамовленням другого тому вислала мені заміну першого примірника. То ж я маю тепер два: один у відмінному стані, один з автографом і скетчем (теж чудовий стан, але пара потертостей, які згадував у попередньому огляді), і другий том з автографом. До чого це я? Такого чудового відношення до свого покупця важко знайти, то ж таких людей треба підтримувати. Тим більше що історія того варта.
У підсумку, чудова історія, яка в другому томі тільки набирає обертів, та читається ще захопливіше. Якщо читали першу частину, то однозначно продовжувати. Якщо не читали - бігом читати перший огляд і замовляти обидва томи разом.

Написано для Ukrainian Assembly Comix

Впечатления: 8.0