Голосование за лучшие комиксы 2018 открыто!

Рідна Мова


Об издателе:

Связанные книги

Последние обзоры связанных книг

23:11 12/02/2019 от Bogun
к "Джокер"

Всім йо! Я нарешті закінчив переїзд. Інтернет сюди проведено і порядок майже наведено, пляшку джину придбано (нажаль це не Джонні Волкер Блек Лейбл який прогулькував в коміксі про який я сьогодні говоритиму), тож можна взятись і за діло, про яке я давно не згадував, на мій превеликий жаль.
Сьогодні мова йтиме про комікс Джокер від Аззарелло та Бермехо. Скільки я про нього чого не чув, завжди кажуть що це не кращий комікс про Джокера, неканон, та й взагалі не кращий представник жанру, то ж підходив до нього без особливих сподівань. Проте, вийшло, що я отримав від нього масу задоволення.
По-перше - малюнок. Лі Бермехо - знаний майстер своєї справи, і з ним ми вже мали можливість стикатися ще на початку року в Ноелі, то ж тут все було майже очевидно. Викликало тільки дисонанс те, що більшість історії була за одним контурником та колористом, але окремі сторінки Лі Бермехо опрацьовував сам, що цілком очевидно відрізнялося по стилю. Але це не погано, обидва варіанти чудові, і мені припали до душі. Просто це факт. Окремо хотів би звернути увагу на емоції персонажів. Вони прекрасні і дуже живі, бувало залипав на них. А так, більше і сказати нічого. Це ж Бермехо.
По-друге - історія. Вона про маленьку людину, яка досягла чого хотіла, але той вир який її поглинув, виявився занадто сильним, і вони не змогла зупинитися коли зрозуміла що ця справа їй не по зубах. Джонні Джонні Фрост забирає Джокера з лікарні, коли той нібито вилікувався, і стає під його крило. Так починається ця історія. Далі ми слідкуємо за тим, як психопат-мафіозі веде свої справи, та просто проводить будні, з точки зору звичайного бандюка нижчого ешелону. Дуже цікавий погляд на все, тим більше, що тут ми на все дивимось не як зазвичай, від обличчя Бетса. Також, що мені припало до смаку - так це те, що, не дивлячись на абсурдність цієї фрази, Джокер тут представлений навіть людяно. А це, як на мене, варто уваги.
Ну і по третє - видання. Типічне видання РМ. Нічого нового. Папір як завжди, обкладинка також. Ніякиї тиснень, суперобкладинок. Від Делюксу тільки назва (чи цього разу вони не говорили що це делюкс?). Друк якісний, проте разом з тим, чоно так само залишились проблеми з версткою. Буквосполучення “ГІ” все так само важко відрізнити від букви “П”. Русизми також проскакують. Тобто є ще над чим працювати.

Написано для Ukrainian Assembly Comix

Впечатления: 8.1

Особисто я доволі сильно почав розчаровуватися в локалізація РМ. Таке відчуття що редакторів і коректорів у них у видавництві усіх звільнили. Чим далі тим гірший і гірший переклад ... Доволі сумно.

Впечатления: 8.2
13:55 01/06/2018 от Bogun
к "Бетмен: Цить"

Перечитавши цю книгу вирішив про неї написати нарешті.  Вона має дуже велику популярність, і, чесно кажучи, не знаю чому. Так, мені малюнок дуже подобається, і художник і колорист і контурник, як на мене, попрацювати на славу. А от сюжет мені не цілком сподобався. Розкачуватись, для мене, історія почала далеко не одразу, що в перших розділах мене примушувало нудитись, та й з самого початку деякі ходи видаються дивними що відразу викликає сумніви. І хоч в правильності своїх думок багато чого примушувало сумніватись, але в загальному підсумку перша думка виявилася правильною. Щодо Ніґми - мені хід сподобався, його я взагалі не підозрював, погоджуючись з думками Бетмена. Романтичная лінія з Селіною мені дуже сподобалася, я прихильник цієї пари. Але той факт що Бетмен так і не зміг повноцінно розгадати цю справу мене одночасно і вразив і здивував, він же найкращий детектив у світі, як таке могло трапитись?

Тепер щодо видання. Так, воно менше по формату ніж в Азбуки, але мені до цього справи нема, чесно кажучи. але окрім цього є проблеми. Обкладинка почала деформуватись, і палітурка вигнулася ледь помітною дугою, що не дуже гарно виглядає коли книга закрита, і читати слова інколи важко, тому що буквосполучення "ГІ" зливається в "П". Але від самого перекладу я був у захваті, деякі фрази просто викликають захват. 

Впечатления: 7.8