Нет какой-то книги? Добавьте её! Так вы поможете себе и другим пользователям!

Тарас Ярмусь

Дата рождения:

Об авторе:

Последние обзоры связанных книг

Доки я планував, про що б таке написати наступну нотатку, встигла вийти купа коміксів. Далеко не всі з них мене цікавлять. О боги! Уявляєте, настав нарешті той час, коли ти можеш уже вибирати, який проєкт тебе цікавить, і купувати тільки його, а не просто брати все під ряд, тому що вибору нема? Місто Гріхів - мимо. Марвел - можна не зупинятися. Білий Лицар - розчарування. Константин і Проповідник - тут моя помилка, доки ще не прочитав. А от Троє проти Зла - це те, що треба! По-перше, це наш проект, який тре якось освітити. По-друге, я їх пристрасний фанат, то ж не можу пройти мимо. Ну і по-третє, а хіба ще причини потрібні? Хочу і пишу.

Я спонсорував комікс на біґайдіа (спільнокошт), але через те, що працюю весь робочий день, не зміг одразу приступити до прочитання. Довелося троха його відкласти, до свого вихідного. Плюс, щоб повністю поринути в історію, вирішив перечитати першу частину. Але як виявилося, це було й не дуже обов’язково. Автори турботливо попіклувались про таких склеротиків як я, і на початку додали короткий переказ подій першої частини. До того ж з’явилася чудова карта казкового мультивсесвіту. Обожнюю карти фантастичних світів. І сподіваюся, що при виданні третьої частини буде ця карта на місці одного з плакатів (я думаю натяк не дуже складний?).
А тепер перейдемо трохи до деталей. Завчасно вибачусь, я справді з першого прочитання полюбив цей твір, а продовження мене ні на йоту не розчарувало. То ж і освітлення буде дуже суб’єктивним та плутаним.

Сюжет органічно продовжує першу частину, адже історія продовжується з того ж місця на якому зупинилася. Але події, які ми бачили у попередній частині, висвітлюються більш детально. Цього разу історія вже стає більш дорослою. З самого початку ми бачимо сатиру на бюрократію та ЗМІ. Також буде посилання на нинішні проблеми трудової еміграції. Але щоб відразу не злякати можливих читачів, спішу повідомити, що це все подано з приємною дозою гумору, тому що ми все ж читаємо комедійний комікс.
Історія, на відміну від першої частини, цього разу більше зосереджена на одному місці. І тільки під кінець ми перемістимося далі по звивистій доріжці пригод. Проте події на стільки динамічні та правильні, що мене це не розчаровувало ні на одній сторінці. Та й не сказати, що через це сюжет стояв на місц. Ми отримали і декілька відповідей на загадки з першої частини, декілька нових запитань, та й натяків було предостатньо, щоб і самому було над чим подумати.

До того ж в історію було вплетено достатньо нових персонажів: хтось був цікавішим, хтось не дуже, але кожен запам’ятався. Про старих теж не забули, і кожен отримав свою частку розвитку. Особисто я не втримався, та пішов до авторів, щоб отримати відповіді на свої здогадки. Мені ні на що не відповіли. Курва! То ж, доведеться чекати продовження, але що поробиш =(
Цього разу, на жаль, було не так багато вставок з музикою. Але, чесно кажучи, я й не можу сказати, куди їх можна було б додати, окрім тих місць, що й так були використані. То ж, і тут не причепишся.
Щодо малюнку, то він простий, як і минулого разу, але, як я говорив раніше, іншого тут і не треба. Історії він підходить на 100%. Тим більше, в порівнянні з попередньою частиною якість малюнку все ж виросла. Видно, що хлопці не стоять на місці. Про кольори можу сказати те ж саме. Ним працюють вправніше, що для ока приємніше. Мені не вистачало тільки розгортів на дві сторінки, які я обожнюю. Але, якщо таке сюжетно не вмотивовано, то й вводити не потрібно. То ж важко причепитися. Єдине, хочу щоб малюнки книг/газет і т.д. були читабельними (а то закарючки - ну такоє). Мені теж цікаво, що там пишуть про свідомих тварин.
Окремий респект - останні 6 сторінок. Я дуже сильно проникся. Прямо аж мурашки по шкірі пройшли.
До речі, якість видання також виросла. Кольори набагато яскравіші, бумага приємніша на дотик. Прошиття теж краще. Після прочитання обкладинка також залишається в нормі, а не з’їжджає, як було в першій частині. За це однозначно респект. І підвищення ціни цілком мотивоване. Але все ж краще б обкладинку залишили матовою, для однорідності лінійки видань. Також, дехто помітив, що обкладинки складаються в один малюнок. А я звернув увагу, що перша частина була цілковито легкою пригодою, як і обкладинка першої частини, майже білою. А от друга частина стала набагато дорослішою, та й кінцівка вас здивує, так само як і тон обкладинки став майже чорний. І якщо малюнок на третій частині продовжиться... Ви самі думаю розумієте, що нас там чекає, якщо моя здогадка вірна.

Загалом, зберігаймо спокій, та запасаймося терпінням. Нас чекає щось однозначно круте.

p.s. Пустіть вже Гошу в свій двіж, ульо.
p.p.s. Здається Мох і Їжачок старі кєнти.
p.p.s. Діти 90-х найдуть круту пасхалку, якщо будуть уважні)

Впечатления: 9.8

Спочатку трохи скептично брав у руки цю книгу, але хотілося чогось з новинок українського коміксу. Чесно кажучи я не очікував, що сюжет буде такий по хорошому іронічний, з цікавими ненав'язливими жартами, наче в добротному мультфільмі для всієї родини. Є моменти де події можна й було не розтягувати, але то таке, не критичне явище. 8 з 10.

Впечатления: 8.2

Ну що ж, як і обіцяв, пишу на прохання мого відданого та постійного читача Tyler Anderson`a. Він наполегливо просив, написати повноцінну рецензію/огляд на #TvE. Я вирішив підійти до цього зі всією відповідальністю і серйозністю, то ж перечитав повністю весь перший том цього епосу. А на цьому моменті закінчимо зі вступом, і перейдемо до самого твору.
Троє проти зла чудова оповідка в стилі гумористичного фентезі, яка поєднує в собі і нотки західного гумору, в стилі того ж таки "Ґравіті Фолз", вкраплення абсурду з "Пригодницього Часу", та нотками загадковості і містичності та взаємодії героїв між собою з "По ту сторону садового паркану", при цьому не забуваючи бути собою. Разом з тим ми при прочитанні чітко бачимо і те, що автори люблять манґу (чи веб манхву). Історія простягається на довгі (на справді дуже короткі) 144 сторінки (якщо автори не брешуть, я сам не рахував), але після прочитання, тобі здається, що ти прочитав дуже мало всього, і нічого не розумієш, але почавши аналізувати, розумієш що інформації не так вже й мало, але майстерно розвішані рушниці по всій історії тебе так інтригують і захоплюють, що з уст в тебе так і норовлять зірватися одне за одним купа питань, і за ними ти не в змозі оцінити те, що вже відомо і насититись коміксом.
Видно що у авторів є якийсь концепт світу, якого вони дотримуються, і персонажі з початку історії виникають в кінці історії. Пояснюється як відбулись ті чи інші речі, і всі роялі які можуть вискочити з кущів вони передбачливо виставили, щоб потім зі спокійною душею могли сказати: "все так і задумано, це не бог із машини".
Що стосується персонажів, вони чудово намальовані, і їх характери також внятно прописані. Можливо в деяких з них відчувається деяка шаблонність, але як любив говорити один з режисерів: "шаблони придумані не просто так, а тому що вони працюють", і якщо це все зроблено органічно, то чому б і ні? Так нам легше розуміти про кого ми читаємо. Тим більше, якщо врахувати, що на деяких персонажів ми отримали дуже мало фреймів, то просто диву даєшся, як за ці пару моментів ти зміг відчути цього чувака.
Окремо хочеться виділите те, як показана взаємодія головних героїв, дуже добре зображена взаємодія цих двох, мейбі автори писали персонажів з себе, тому що пишеться про дружбу багато де, але саме зображується дружба без зайвих пояснень мало де: підколки, безглузді розмови, ниття, невеличкі підстави - це незмінні супутники дружби, і тут вони чудово зображені також. І наостанок, що стосується історії - головні герої в фентезі і не обранці (принаймні поки що) - це дуже круто. Окрема дяка. Сподіваюсь так і продовжиться.
Малюнок - окрема тема. Стиль, як автори і говорили, даже схожий на азіатський мальопис, як вище зазаначав, зокрема на вебманхву. перед початком основної дії є навіть пролог, як там люблять робити, після якого починається уже основна дія, яка прямо і відділена яскравим написом "Розділ 1". Не знаю на скільки схожий Сихів на те, що нам показали, але самі малюнки дуже добре передають понеділок в районі в якому я проживаю. Замкнені бокси базаників, безлюдність, тишу і спокій, тільки неприкаяна гопота може часом пройти і спробувати стрельнути цигарку. Також чудово реалізована "озвучка" окремих моментів. Дуже атмосферненько виходить читати, вмикаючи потрібні треки, хоча я чекав на "Сам на сам"... І в деяких моментах підставив би іншу музику, але ж то я, куди мені до творців. (і взагалі, мені підказують, що ідея з треками до розділів - то ідея не нова, але я з нею вперше стикаюсь).
Також хотілось би відзначити розвороти. Вони прямо дуже класні. Не сказати що дуже детальні, тут інший смак, вони дуже затишні. Дивлячись на них легко уявити це насправді сонячне поле, чи нічний табір перед вогнищем, барви передані майстерно. Правда от розворот з рукавичкою в печері короля - то робота іншого стилю, її описати важко, тут вже треба саме дивитись і роздивлятись. При першому прочитанні залип на деякий час, роздивляючись. Єдина проблема, мені не вистачало динаміки. Над цим в мальовці треба попрацювати, як на мій смак.
Взагалі, сказати мав ще багато чого, але простиня тексту і так вийшла завелика то ж буду закруглятись, тому що "хватіт єто тєрпеть". (я надіюсь що хтось напише в камєнти і ми продовжим обсуждать, але хатєть не врєдно)
Про гумор і рекламну компанію нічого не буду говорити, тому що і без мене сказано достатньо, а про долар не сказав тільки лінивий. І порівнювати з іншими коміксами теж нема сенсу, тому що поки що, в своїй ніші у нас він один.
Що хотілось би сказати в кінці - так це те, що дуже сподіваюсь всі рушниці до кінця вистрелять, і ні про що не забудуть. Маю надію, що і Антон з Орком не перетворяться в банальних обранців, а продовжать бути собою, і про Гошу згадають, а то за перший том ні разу не згадали :(
p.s. То не реклама Тайлера, він мені за це ні копійки не дав. Просто правда, парніша перспективний, хочеться підтримати.
p.p.s. Тайлер, гоні долар за рекламу.
p.p.p.s. Що за наїзди на сірий текст, що, невже ніхто не зрозумів, що то так задумано, бо то ШЕПІТ???

Впечатления: 8.7