Хостинг снова требует денег :( Помоги нам, чтобы мы могли работать дальше!

Алан Мур (Alan Moore)

Дата рождения:
18/11/1953

Об авторе:

Алан Мур (англ. Alan Moore, род. 18 ноября 1953) — английский писатель, известный, прежде всего, работой в комиксах. Создал ряд произведений, положительно отмеченных критиками. Среди них: «Хранители» (англ. Watchmen), «V — значит Вендетта» (англ. V for Vendetta), «Из Ада» (англ. From Hell)]. Также работал под псевдонимами: Курт Вайл (англ. Curt Vile), Венус Лундж (англ. Venus Lounge), Джилл де Рей (англ. Jill de Ray), Шерлок Блу (англ. Sherlock Blue) и Трэнслусия Бабун (англ. Translucia Baboon). Его часто называют лучшим создателем комиксов в истории, также иногда «одним из самых значительных британских писателей последних пятидесяти лет».

Связанные книги

Последние обзоры связанных книг

Почнемо з головного, з українсього видання (тому що комікс уже знають якщо не всі, то більшість, то ж про нього можна сказати і пізніше). ВОНО НОРМАЛЬНЕ. Це перша робота Рідної Мови з коміксами, і, як не дивно, вона була хорошою. Точніше пристойною, тому що це видання назвати делюксом язик не повернеться. Але вони примудрилися. Зазвичай делюкс вміщає коментарі творців або запрошених зірок, додаткові скетчі та інші смаколики. І якщо їх ми отримали, то головне (для мене): збільшений формат, суперобкладинку, тиснення на палітурці - на жаль, ні. Дуже сподіваюсь на нормальне перевидання в майбутньому. А ще... Курво, чому позначка 18+ тільки в самому кінці? Хто починає читати з кінця? Тим більше, якщо мені не зраджує пам’ять, перші видання були не запаковані, тобто всі могли побачити наповнення без попередження. Я і сам в дитинстві бачив купу всякого лайна по TV (але виріс нормальним, ніби як), то ж не те щоб я був великим моралістом і забороняв би дітям на то дивитись. Але ж не всі такі прогресивні як я, то ж можна було хоча б попередити їх. (Але то все просто бухтіння, насправді зайві написи на обкладинках мене завжди дратували. І я насправді радий, що нема цієї клякси несмаку, просто попередження для тих, хто раптом не незнайомий з наповненням).
Ну, і , якщо раптом хтось, хто незнайомий, або кому цікаво, що я думаю про історію та малюнок, то перейдемо до них. Історія - то маленький шедевр від Алана Мура. Історія, яка на обмеженій кількості сторінок розкриває відносини двох ворогів краще, ніж деякі книги, романи чи фільми. Історія, яка показує те, які Бетмен та Джокер слабкі в порівнянні з деякими іншими людьми, які їх оточують. Перед нами історія протистояння Бетмена та Джокера, двох божевільних, яких зламав один поганий день, коли вони втратили все. А також історія Джима Гордона, який, як на мене, пережив ще гірший день, та все ж не зламався і до останнього залишився людиною. На фоні цього всього ми бачимо одну з версій минулого Джокера, яка чіпляє. Та все одно, щось в ній мені не подобається. Скоріше всього, мені не хотілось, щоб історія Клоуна-Психопата розкривалася, але вона так гарно лягає на весь інший Вбивчий Жарт в поєднанні з сумними виразами антагоніста історії, що я її підсвідомо відштовхую... Якось от так от, протирічно все у мене.
Проти малюнку я нічого не можу сказати. Інтернет настільки нашпигований косплеями, малюнками, скріншотами та сканами цієї історії, що навіть ще до знайомства з наповненням саме цей образ Джокера для мене був канонічним і ідеальним. Поєднання сумних виразів і скажених оскалів. Шикарні танці під не менш шикарні переклади пісеньок. Фінальна сцена... Це еталон синергії протагоніста та антагоніста, як на мене, а також те, як малюнок чудово підсилює ефект від історії. Що ще тут сказати, я в захваті.
Окремо скажу, що переклад мені сподобався. Пісня перекладена чудово, декілька сумнівних слів схожих на суржик тільки підкреслювали, як на мене, розмову живих людей, а не персонажів. То ж я, не дивлячись на розчарування форматом, від самої книги отримав задоволення.

Впечатления: 9.6

Хей, всем привет! 
Вы читаете обзор на комикс "Бэтмен: убийственная шутка".

Начнем с обложки:
1) Супер обложка - это всегда хорошо, а в данном издании она выглядит шикарно и дорого.
2) Убрав супер обложку, нас встречает основная обложка с теснением. Выглядит шикарно, но стоя на полке не видно всей красоты, поэтому у всех стоит в супер супер обложке. С:
Еще пару слов похвалы обложке: задняя сторона супер обложки не перегружена лишней информацией, перед покупкой ты можешь заинтриговать себя (без спойлеров mood).

Продолжим! 
Содержание, важнейшая часть любого комикса. 
Алан Мур и Брайан Болланд - дуэт, создавший один из лучших сюжетов конца 90-х годов.
Про сам сюжет и его повороты мы говорить не будем, просто знайте, что купив или прочитав в сети этот комиксы вы точно не разочаруетесь, а для кого-то это станет комиском, который он будет перечитывать не один раз...
Рисовка Болланда = оргазм для глаз. Детализация объектов, лица героев - все здесь шикарно! Отдельное внимание при прочтении, уделите развороту с фотографиями Б. Гордон - это правда жутко!
Кстати, издательство "Азбука" как и всегда радует нас дополнительными материалами: примечаниями(+ "из файлов Брайана Болланда" - очень занятно ознакомиться)  и эскизами/разлиновкой.

Подведем итоги!
Честно, это один из лучших графических романов в Ру-сегменте, реализация + сюжет делает его must have для всех.
Читается быстро, история интересная и не заезженная, обложка - шикарна.
Тема "отношения Бэтса и Джокера" - раскрыты достойно :D 
Если у вас еще на полке не стоит этот комикс, то вы многое потеряли.
Советую тем, кто никогда не читал комиксы, но очень хочет с чего-то начать. 

p.s. и да, это отличный подарок для вашей второй половинки! (бывают, что идеи для подарков заканчиваются, хех...)

Спасибо за внимание! С Любовью для Вас! Plaksa :_С

Впечатления: 10

Один из самых крутых синглов вообще. А у Бэтмена возможно и лучший. Классные повороты сюжета и манера рассказа истории, суперская рисовка. Все настолько лаконично, и возможно если бы не самый финал с шуткой, то этот комикс стал бы у меня любимым. 

Немножко не докрутил Мур, но рисовка Болланда - это просто за гранью. Перфекционизм и тщательность в прорисовке деталей. Вместе с отличным сценарным психологизмом, и мощными запоминающимися сценами, «Убийственная шутка» стала для практически потрясением.

Впечатления: 9.7